Labākais laiks, kad trenēt presīti

Pirmkārt, ir svarīgi saprast, ka liesa un labi definēta “seš-paka” ir gan pareizas diētas, gan arī regulāru treniņu rezultāts.

Spēja redzēt savu presīti nozīmē, ka jums jābūt liesam – vīriešiem parasti tas nozīmē, ka ķermeņa tauku līmenis ir 10% vai mazāk un sievietēm – 16% vai mazāk.

Bodibildingā ir sens teiciens – “seš-paka” tiek iegūta virtuvē, tādēļ pārliecinieties, ka kopā ar presītes treniņiem arī jūsu diēta ir perfekti sabalansēta.

Jums arī jāņem vērā jūsu vingrinājumu izvēle. Ķermeņa augšdaļas, apakšdaļas pievilkšana un citi vingrinājumi kur tiek locīts mugurkauls ir labi, bet mugurkauls pārvietojas dažādos virzienos, ja vēlaties palielināt vēdera attīstību, jāizvēlas dažādi vingrinājumi.

Ja jūs varat veikt 20 vai vairāk viena vingrojuma atkārtojumus, iespējams, tas ir pārāk viegli.

Neviens sevi cienošs fitnesa profesionālis netaisīs 50 pietupienus vai bicepsa vingrinājuma atkārtojumus, lai izveidotu un attīstītu muskuļus, bet tas ir tieši tas, ko daudzi cilvēki dara trenējot vēdera muskulatūru. Izvēloties presītes vingrinājumus, domājiet daudzfunkcionāli un trenējietes izmantojot jūsu sagatavotības līmenim daudz prasīgākus, jeb smagākus vingrojumus, tā lai vienā piegājienā atkārtojumu skaits būtu zem 20 reizēm.

Visbeidzot, atgriežamies pie šī raksta nosaukumu, kad ir vislabākais laiks, lai trenētu presīti? Viedokļi atšķiras, jo nav vienkāršas atbildes. Tāpat kā daudzos fitnesa jautājumos atbilde sākas ar – “tas ir atkarīgs…..”!

Apskatīsim dažus no variantiem, kurus vērts apdomāt:Presītes treniņš spēka vai kardio treniņa beigās – galvenā priekšrocība trenējot presīti pēdējo, ir tā, ka, ņemot vērā enerģijas patēriņu, presītes vingrinājumi ir vieglāki nekā kombinētie vingrinājumi, piemēram, pietupieni un “deadlifti”. Tas nozīmē, ka, neskatoties uz smagu treniņu, jums joprojām vajadzētu būt pietiekami daudz enerģijas, lai pabeigtu treniņu ar dažiem efektīviem presītes vingrinājumiem

Presītes treniņš spēka vai kardio treniņa laikā – lielisks veids, kā uztaisīt pietiekoši daudz presītes vingrojumu un lietderīgi iztērēt treniņam atvēlēto laiku, ir veikt presītes vingrinājumus pārtraukumos starp galvenajiem vingrinājumiem – piemēram, izpildot “plankus” starp muguras vingrinājumu piegājieniem. Tas padara treniņu daudz laik-efektīvāku, kā arī nodrošina, ka treniņu laikā jūsu sirdsdarbība paliek paaugstinājusies, ir arī lielisks veids, kā sadedzināt vairāk kaloriju

Presītes treniņš spēka vai kardio treniņa sākumā – presītes vingrinājumi parasti ietver mugurkaula kustību, un jūsu mugurkauls ir liels un sarežģīts savienojums, kas sastāv no 33 atsevišķiem kauliem, kurus sauc par skriemeļiem. Veicot presītes vingrinājumus treniņa sākumā, jūs atbrīvosiet un mobilizēsiet mugurkaulu, kas nodrošinās to ka mugura ir viscaur iesildīta, pirms sākt pamata treniņu. Ņemot vērā negatīvos aspektus, treniņa sākumā pārpūlēta presīte var mazināt mugurkaula stabilitāti, lai droši veiktu galvenos uzdevumus, piemēram, pietupienus ar svaru un “deadliftus”. Tomēr nenoliedzami, ka iesildīšanās ar presītes vingrojumiem ir labs variants dažiem treniņiem.

Presītes treniņš atsevišķā dienā no galvenajiem treniņiem – šī ir lieliska iespēja, ja jūs esat apņēmušies nopietni pievērsties savai presītei.

Iestarpināt presīt pirms vai pēc jūsu galvenās treniņa ir labi, bet laiks un enerģija var būt ierobežojoši faktori.

Piešķirt pāris mini treniņu sesijas nedēļā jūsu presītei var a) atstāt jums vairāk laika, lai jūsu galvenajiem treniņiem – mugura, kājas, krūtis, pleci, rokas un b) ļauj jums koncentrēties 100%, lai attīstītu savu vēdera muskulatūru. Ja izvēlēsities šo pieeju, pārliecinieties, ka pirms jūsu presītes treniņa pāris minūtes iesildāties, lai maksimāli nodrošinātos pret risku sevi satraumēt.

Nobeigumā – presītes treniņam ir vairāk nekā viens labākais laiks – tas ļoti atkarīgs no tā, kāds ir jūsu mērķis sportojot.

7  552 Comments